3 największe mity o jedzeniu owoców – „mądrości ludowe”

Magdalena Ziółek

3 największe mity o jedzeniu owoców – „mądrości ludowe”

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy jeść min. 🍐🍅400 g owoców i warzyw dziennie w min. 5 porcjach. Warzyw więcej niż owoców – w proporcji ¾ do ¼!Mimo oficjalnych zaleceń powstało mnóstwo mitów❗️ dotyczących owoców:

„OWOCE TYLKO W PIERWSZEJ POŁOWIE DNIA”

Owoce to źródło węglowodanów, które szybko dodają nam energii. Wysiłek fizyczny i umysłowy może nam jednak towarzyszyć nie tylko rano, ale także przy wieczornym treningu! Także nie obawiaj się, że nie spożytkujesz tej energii – ona jest Ci potrzebna przez cały dzień!

„OD OWOCÓW PRZYTYJĘ”

Do zapamiętania: Przyczyną przybierania na wadze jest dodatni bilans kaloryczny, czyli sytuacja w której jemy więcej niż spalamy! A łatwiej jest takowy stworzyć spożywając słodycze, batoniki, makaron albo bułki niż same owoce, które średnio zawierają tylko 50 kcal na 100g, podczas gdy np. płatki owsiane to już 366 kcal w 100g

”DUŻO OWOCÓW W DIECIE UTRUDNI MI ODCHUDZANIE…”

Słodkie, dużo cukrów, można zjeść dużo na raz – jakim cudem mam schudnąć jedząc owoce? Odchudzanie to proces całościowy, w którym najważniejszy jest ujemny bilans kaloryczny, który tworzymy poprzez aktywność fizyczną i ograniczanie ilości kalorii. Owoce POMAGAJĄ🔥: wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe, ograniczyć słodycze, poprawić kontrolę apetytu. ✅Do tego są bogactwem witamin i składników mineralnych które odżywią Twój organizm!

Cukrzyku – spójrz na infografikę!

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chciałbyś pokazać mi, że doceniasz moją pracę, proszę zostaw mi komentarz lub udostępnij ten post dalej 🙂

Wszystkiego dobrego!

Magdalena :))

Udostępnij: