Kurs Zdrowe Jelita Pakiet Podstawowy

Uncategorized

O kursie

Jaki wpływ na Twój organizm na antybiotykoterapia? Jak odbudować jelita (i zdrowie) po antybiotykoterapii? Co w największym stopniu zaburza stan Twojej mikrobioty jelitowej? Co ma stres do jelit? Gdzie upatrywać przyczyny wzdęć? Od czego w ogóle zacząć poszukiwania przyczyny problemów trawiennych?

A to nie wszystko!

Do tego dochodzi jeszcze Webinar 4, w którym przedstawiamy Ci WSZYSTKIE najważniejsze informacje o SIBO oraz IMO, a bonusowo omawiamy dla Ciebie także zaburzenie znacznie rzadziej poruszane, a jakże istotne i powszechne, czyli SIBO siarkowodorowe! Omawiamy różnice pomiędzy IBS a przerostami bakteryjnymi i tłumaczymy, czemu Twoja diagnoza i leczenie nie powinny kończyć się na Xifaxanie i diecie low FODMAP. Dowiesz się także, jak zapobiegać nawrotom SIBO/IMO, jaką formę dietoterapii podejmować, jaką suplementację i probiotykoterapię zastosować w zależności od rodzaju przerostu i innych towarzyszących dolegliwości. Zrozumiesz, czemu probiotyk to nie zawsze dobre rozwiązanie i jak planować probiotykoterapię z głową i rozsądkiem! Farmakoterapia, czy fitoterapia – co wybrać? Wyjaśnimy Ci, jaką rolę pełni tarczyca w zapobieganiu nawrotom przerostów. Dowiesz się także, czy antykoncepcja hormonalna ma wpływ na jelita oraz czy lewotyroksyna może generować dysbiozę bakteryjną.

Jak widzisz, tematyka jelit jest bardzo kompleksowa i nie wystarczy znajomość jednego, czy dwóch tematów. Dlatego Pakiet ten jest Pakietem PODSTAWOWYM, bo jak dowiesz się z tych webinarów, przyczyn SIBO/IMO jest bardzo wiele, a dodatkowo mogą towarzyszyć im także zakażenia pasożytnicze, przerosty grzybicze, nietolerancja histaminy i wiele innych.

Jeśli jesteś na etapie, w którym masz pewność, że oprócz SIBO nie dolega Ci nic więcej i do wyleczenia został Ci właśnie przerost, ten pakiet jest dla Ciebie. (Aczkolwiek w naszej praktyce gabinetowej takie przypadkie zdarzają się bardzo rzadko).

Jeśli jednak nie jesteś pewien/pewna, co dokładnie dzieje się w Twoim organizmie, jak również chcesz kompleksowo zadbać o profilaktykę nawrotów SIBO/IMO, polecamy Ci wybór Pakietu “Podstawowy +”, w którym dowiesz się o wiele więcej, bądź Pakietu Zdrowe Jelita, który zapewni Ci absolutnie całościowe podejście do tematyki zaburzeń trawiennych.

 

Masz pytania i nie wiesz, który Pakiet jest dla Ciebie? Napisz do nas na adres mailowy

projekt.zdrowejelita@gmail.com. Chętnie udzielimy odpowiedzi i rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Zawartość

  • Dlaczego mam ciągle wzdęty brzuch? Dieta, antybiotyki czy stres
    00:00
  • Zespół jelita drażliwego czy może jednak SIBO?
    00:00

Recenzje i opinie studentów

Brak opinii
Brak opinii