DIETA TO NIE WSZYSTKO – czemu warto skupić się na sobie i zacząć słuchać swojego organizmu?

Magdalena Ziółek

DIETA TO NIE WSZYSTKO – czemu warto skupić się na sobie i zacząć słuchać swojego organizmu?

Większość z nas kompletnie o tym zapomina i skupia się na:

  • liczeniu kalorii,
  • wycieńczających ćwiczeniach
  • obserwowaniu zmieniających się liczb na wadze,
  • unikaniu słodyczy i fast food’ów
  • i zadręczaniu oraz krytykowaniu samego siebie jeśli coś idzie nie tak

Często tak bardzo się w tym zatracamy, że kompletnie gubimy gdzieś po drodze radość życia i wolność. Czemu? Bo NIE ŻYJEMY W ZGODZIE Z SOBĄ SAMYM.❌ Nie skupiamy się na tym, czego potrzebuje w tym momencie nasze ciało i umysł, a tkwimy w tym, czego wymagają od nas inni i jak ONI chcą nas widzieć.

DIETA TO NIE WSZYSTKO

A gdzie MY w tym wszystkim się znajdujemy? Nasze potrzeby i nasze wartości?

Znajdź swoją drogę i rozwiązanie – posłuchaj swojego ciała

To co mnie pomogło wsłuchać się w swój organizm, zrozumieć siebie i przestać zaspokajać potrzeby wszystkich innych oprócz mnie samej, była JOGA. Ćwiczenia oddechowe i praktyka pozwoliły mi na wyciszenie się, odcięcie od bodźców zewnętrznych i zauważenie, kim tak naprawdę jestem, kim chciałabym być, jak się czuć i jak wyglądać.

Ku mojemu zaskoczeniu, efektem ubocznym regularnej praktyki jogi, stała się sylwetka, o której zawsze marzyłam. Warto wspomnieć, że ćwiczenia które obecnie wykonuję są znacznie mniej obciążające dla mojego ciała niż te, którymi dręczyłam się przez wiele lat, próbując “pozostać w formie” (m.in. treninigi cardio, bieganie, siłownia). Obecnie z przyjemnością wchodzę na matę i nie żałuję ani chwili, której na niej spędzam. Stała się wręcz moim uzależnieniem, bez którego nie lubię rozpoczynać dnia, ponieważ to właśnie dzięki niej potrafię skupić w sobie całą dobrą energię i ruszyć do przodu.

Dzięki praktyce i ćwiczeniom oddechowym zaczęłam także kochać i akceptować moje ciało takim jakie jest oraz dbać o nie. Ono tym samym pokazało mi, że jestem na właściwej dla siebie drodze i każdego dnia komunikuje mi swoje potrzeby, a ja uczę się je odczytywać (trochę jak z dzieckiem prawda?😅).

Najlepszym potwierdzeniem tego, co już sama czułam są wiadomości od znajomych, którzy pytają mnie, co takiego zmieniłam w swoim życiu, ponieważ dosłownie “promienieje” i emanuję dobrą energią.

Nigdy nie wątp w swoje możliwości

Wiem, że jeszcze wiele przede mną, ale chciałam Wam powiedzieć, abyście NIGDY NIE WĄTPILI W SIEBIE i słuchali tego, co mówi Wam Wasze ciało. To ono jest Waszym najlepszym doradcą i wskaże Wam drogę! Nieważne, czy będzie to dieta, regularne ćwiczenia, odstawienie cukru, nabiału, czy unikanie glutenu, bądź zapisanie się na kurs tańca, czy nawet wyjechanie na kurs medytacji do Indii lub oferta pracy na drugiej części półkuli ziemskiej.

Rozwiązanie SAMO pojawi się i przyjdzie do Was to, co jest dla Was w danym momencie NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM, a Wasza rola będzie polegała na tym, aby to ZAUWAŻYĆ 😍🙏

_DSC3048

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chciałbyś pokazać mi, że doceniasz moją pracę, proszę zostaw mi komentarz lub udostępnij ten post dalej 🙂

Wszystkiego dobrego!

Magdalena :))

Fb: https://www.facebook.com/jemyzglowa

IG: https://www.instagram.com/jemyzglowa/

Udostępnij: